Stoły chłodnicze są podstawowym wyposażeniem w każdej profesjonalnej gastronomii. Mebel ten powinien być odpowiednio dobrany, dzięki czemu będzie łączył w sobie praktyczne funkcje, trwałość i wydajność oraz ergonomiczne rozwiązania. Do czego służy stół chłodniczy np. w restauracji?
Stoły chłodnicze w lokalach gastronomicznych
Stół chłodniczy najczęściej wykorzystywany jest w restauracji. Przeznaczony jest do bezpiecznego oraz wygodnego przechowywania i przygotowywania produktów spożywczych. Takie meble pozwalają tworzyć potrawy w wymogach i zasadach ustanowionych przez restrykcje gastronomiczne. Stoły chłodnicze gwarantują najlepsze warunki zarówno do przygotowywania, jak i krótkotrwałego przechowywania artykułów spożywczych. Mogą one również pełnić funkcję magazynów podręcznych, gdzie kucharze przetrzymują wstępnie przygotowane produkty spożywcze do kolejnej obróbki. Takie meble znajdują zastosowanie przede wszystkim w restauracjach, ale również na stołówkach, w barach, w przedsiębiorstwach cateringowych oraz innych lokalach zajmujących się przetwarzaniem jedzenia. Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na jego wielkość i funkcje oraz parametry techniczne.
Do czego najczęściej służą stoły chłodnicze?
Stoły chłodnicze pozwalają bezpiecznie i w odpowiednich warunkach przygotować dania mięsne, sałatki, pizzę i inne potrawy. Usprawniają i ułatwiają pracę kucharzom, a przy tym wykonane są w taki sposób, aby były zgodne z obowiązującymi standardami jakości i higieny pracy. Dodatkowo są elementem wyposażenia, który pomaga lepiej zagospodarować i zaoszczędzić przestrzeń lokalu gastronomicznego. Stół może być zaprojektowany z szufladami, do którego można podejść z każdej strony, dzięki czemu idealnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Szuflady z dużą przestrzenią pozwalają zwiększyć ergonomię wykonywanych zadań.
Jaki stół chłodniczy najlepiej zamówić?
Decydując się na zakup stołu chłodniczego do profesjonalnej kuchni, trzeba uwzględnić przede wszystkim wielkość lokalu oraz specyfikę działalności. W ten sposób można będzie określić wielkość tego mebla oraz pojemność przestrzeni chłodniczej. Niektóre modele bez agregatu należy podłączyć do centralnej instalacji chłodniczej i w tym przypadku trzeba liczyć się z wygospodarowaniem większej przestrzeni. Producenci oferują różnego rodzaju stoły chłodnicze, dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy wystarczy nam standardowy model czy może potrzebujemy tego z dodatkowymi opcjami. Wartym uwagi jest stół chłodniczy 4-drzwiowy, który posiada dodatkową nadstawkę i szuflady w wielu opcjach do wyboru. Sprawdzi się doskonale w dużym lokalu.